Вкусен и брз: Посен мајонез од компири

Вкусен и брз: Посен мајонез од компири

Совршен намаз кој ќе им се допадне на сите!

Состојки:

  • 4 компири
  • 300 мл масло
  • 200 гр сенф
  • сок од 1 лимон
  • сол по вкус

Начин на подготовка:

  1. Компирите згответе ги во лушпа, изладете, излупете и пропасирајте да добиете пире. 
  2. Додајте масло, сенф и сок од лимон и матете додека не добиете густ сос.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text