Намаз од путер со зачински билки

Намаз од путер со зачински билки

Неодолив намаз од путер…

Состојки:

  • 250 гр путер
  • свежи мешани зачински билки
  • малку сок од лимон
  • 2 чешниња лук

Начин на подготовка:

  1. Путерот растопете го со малку сол и бибер. Свежите зачински билки измијте ги, протресете ги па измиксајте ги заедно со малку лимон и 2 изгмечени чешниња лук. 
  2. Измешајте путер и зачини, смесата ставете ја на проѕирна фолија, замотајте ја и оставете во фрижидер. За послужување, сечете парчиња. Овој намаз во фрижидер може да трае до 1 недела.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text