Пробајте ги новите Président Salakis Traditional зрели сирења!

Пробајте ги новите Président Salakis Traditional зрели сирења!

Листата на сирења што го збогатуваат вкусот на јадењата речиси и да нема крај. Сирењето е омилен додаток на многу гурмани кои се согласуваат дека без него, храната едноставно не би го имала истиот вкус. И навистина, сирењето можеме да го најдеме во речиси сите комбинации, од пица и тестенини, па се до салати, ладни предјдења, месо и колачи.

Историчарите веруваат дека конзумацијата на сирење почнала 8000 година пред нашата ера, по што правењето сирење е претворено во уметност, а старите народи верувале дека сирењето е дар од боговите.

Љубителите на сирење ќе ги израдува веста за трите нови вкусови на Président Salakis Traditional. Ова ново, зрело сирење создадено од 100% високо-квалитетно млеко има карактеристичен, интензивен вкус, балансирана киселост и богата, млечна текстура што со сигурност ќе најде широка примена на трпезите и во кулинарството.

Président Salakis Traditional е исечено на парчиња и потопено во саламура што ја чува неговата свежина и овозможува рамномерно впивање на саламурата во секое парче, со што сирењето добива неодоливо сочен, кремаст и свеж вкус. Неговото премиум, иновативно пакување со цедилка, овозможува хигиенско вадење за едноставно сервирање и уживање во само 4 чекори.

Дружењето со Président Salakis Traditional може да почне, а ни сме сигурни дека ќе стане вистинска ѕвезда во чиниите и на трпезите. Ова медитеранско задоволство доаѓа во три вкусови; кравјо, овчо и мешано сирење, кои со чашка разговор и добар пијалок ќе ги освои сите.

Не чекајте да посегнете по него, но пред сè обезбедете му добро друштво – различни врсти на леб, свеж, на тост или исечкан на мали парчиња. Во игра се и чијабата, р`жан или пченкарен леб, но нема да згрешите ниту со топол багет, брускети, форнарини или крекери.

Уживањето во медитеранското задоволство може да почне, залче по залче 🙂

singlepost_text