Исчистете ги и најзамастените дамки на шпоретот и рерната – евтино и без мака

Исчистете ги и најзамастените дамки на шпоретот и рерната – евтино и без мака

Направете моќна смеса за чистење на замастената рерна во кујната, од само две состојки кои сите ги имаме дома, а се евтини и корисни.

Ви требаа само сода бикарбона и вода.

За почеток истружете ги сите крупни дамки по рерната, па два дена ставајте мешавина од сода и вода на неа.

Изрибајте и потоа исчистете со вода и крпа.

Рерната ќе блеска.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко