Полнето пилешко од рерна – нема полесен рецепт

Полнето пилешко од рерна – нема полесен рецепт

Направете вкусно месо, полнето пилешко по најдобар рецепт.

Состојки:

  • 2 парчиња пилешко филе
  • 2 компири
  • 2 моркови
  • вегета
  • кашкавал
  • масло

Подготовка:

  1. Се лупат компирите и морковите и се сечат на кругови, па се варат малку да омекнат.
  2. Се прават засеци на месото, се ставаат зачини и се ставаат во засеците компир и морков.
  3. Се става кашкавал горе, масло и се пече на 220 степени додека не порумени убаво

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

singlepost_text