Традиционална кујна: Полнети шницли

Традиционална кујна: Полнети шницли

Подгответе вкусни полнети шницли. Кога еднаш ќе ги пробате, ќе ги правите постојано.

Состојки:

  • 4 шницли (телешки, мисиркини, пилешки)
  • 4 парчиња суво месо
  • 4 лажици гауда сирење
  • 4 лажици сенф
  • 2 јајца
  • 1 шолја брашно
  • 1 шолја презла

Начин на подготовка:

  1. Шницлите добро истанчете ги. Посоелте, побиберете, намачкајте ги со сенф па на нив ставете по парче суво месо и гауда сирење. 
  2. Свиткајте ги шницлите, внимавајте да не истече филот. 
  3. Извалкајте ги во брашно, разматени јајца и презла. Печете ги на масло додека не поруменат од сите страни.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

singlepost_text