Појадок готов додека трепнете – идеално за вработени, ви требаат 5 минути

Појадок готов додека трепнете – идеално за вработени, ви требаат 5 минути

Направете вкусни уштипци готови додека да трепнете.

Лесно, евтино и брзо, ова е рецептот:

Состојки.

  • 1 јајце
  • ½ шолји кисело млеко
  • 1 шолја топла вода
  • 1 прашок за пециво
  • малку сол
  • брашно по потреба

Подготовка:

  1. Се меси тесто од сите состојки и се додава брашно за тестото да е меко како за пита.
  2. Се развлекува и се сечат правоаголници, па се пржат на врело масло.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

 

singlepost_text