Нема веќе да видите каменец во кујна или тоалет – ова е помоќно од средство а чини 20 денари

Нема веќе да видите каменец во кујна или тоалет – ова е помоќно од средство а чини 20 денари

Можеби на прв поглед ви се чини дека не е возможно и дека ќе остави лош мирис, но оцетот е многу погоден и помага за да исчистите се темелно дома.

Идеален е за чистење на каменец, па ако ставите пола лажица оцет и пола литро вода да извријат, и ги поминете површините со каменец на нив, ќе го снема.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text