Ова овошје го убива холестеролот – јадете го често навистина помага

Ова овошје го убива холестеролот – јадете го често навистина помага

Крушите се овошје кое е многу вкусно и здраво и ги има во изобилство кај нас.

Имаат многу влакна, како и антиоксиданси во својот состав.

Принесуваат да се чувствуваме сити, па погодни се за диета.

Дури и да не сте љубител на вкусот пробајте да јадете бидејќи се регулатор на холестеролот во крвта.

Нависитна помагаат за оваа мака.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки