Се бори со потта подобро од дезодоранс – нема веќе потење и лош мирис

Се бори со потта подобро од дезодоранс – нема веќе потење и лош мирис

Потењето е нормално на горештините, но може да биде дополнително предизвикано и од стрес и напнатост.

Постојат природни средства за борба со непријатната ситуација, потење и секако лошиот мирис со него.

Јаболковиот оцет е спас за потењето и делува подобро од дезодоранс. Ги убива и бактериите, па доволно е еднаш на ден да ги пребришете пазувите.

Помага и сода бикарбона, така што ќе ја разредите со малку вода и ќе се пребришете со марамче.

Пробајте делува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text