Вака исчистете ги замастените садови – евтин трик да немате нервози во кујна

Вака исчистете ги замастените садови – евтин трик да немате нервози во кујна

Ако сакате да измиете шише или некој сад во кој имало масло и е многу масен, па делува дека нема маснотијата никогаш да исчезне, ви треба само шише и неколку состојки.

Земете детергент за садови, капнете малку во садот или шишето, ставете малку талог од кафе и пченкарно брашно, па убаво мешајте и тријте.

Маснотијата ќе исчезне.

Потоа убаво измијте со детергент и исплакнете.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text