Природно решете се од мaснотиите во телото – не ви требаат лекови + многу е вкусно

Природно решете се од мaснотиите во телото – не ви требаат лекови + многу е вкусно

Ако сакате брзо, лесно и природно да ги отстраните сите маснотии од телото, ви требаат само две овошки.

Целер и лимон, добро прочитавте. Еден целер и сок од лимон делуваат антибактериски и дезинфицираат, отстрануваат маснотии и топат килограми.

Богати се со витамини, Ц, А, Б1 и Б6. Помагаат да се чувствувате сити долго време.

Имаат малку калории и помагаат и со својата фолна киселина, помагаат против ларингитис, грип, настинка, артритис, висок притисок, бубрежни инфекции, камен и песок, и некои видови рак.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text