Ако ви капна масло на тепихот – има брз трик со кој нема да остане дамка

Ако ви капна масло на тепихот – има брз трик со кој нема да остане дамка

Ако го испрскавте вашиот тепих со масло, нема потреба од нервози и главоболки за тоа како ќе го исчистите.

Имено има лесен и едноставен трик, но потребно е да се направи ова додека дамката е свежа.

Ви треба сол и алкохол во сооднос 1:4.

Капнете на дамката и гледајте како ја снемува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text