Сите јадеме шопска а не го знаеме ова: Комбинацијата домат-краставица е штетна

Сите јадеме шопска а не го знаеме ова: Комбинацијата домат-краставица е штетна

Сите обожаваме да јадеме шопска, заедно краставица и домат, но иако имаат супер вкус, сепак треба и други нешта да се земат во предвид.

Комбинирањето намирници за кои телото различно реагира и во различно време ги вари, е штетно, а такви се краставицата и доматите.

Кога ќе стигнат заедно до стомакот почнува процес на ферментација, а тоа создава проблеми.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

 

singlepost_text