Секогаш навлажнете го ножот пред да сечете кромид – има добра причина

Секогаш навлажнете го ножот пред да сечете кромид – има добра причина

Секогаш пред да сечете кромид, кој е неизоставен дел на многу ручеци, наводенете го под млаз вода.

Имено, на овој начин кромидот нема да ви ги насолзи очите и да ве пече, па нема да плачете додека го сечете.

Пробајте следниот пат кога ќе готвите, навистина делува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

singlepost_text