Брз колач без печење, готов додека да си сварите кафе – погоден и за прослави

Брз колач без печење, готов додека да си сварите кафе – погоден и за прослави

Кога ќе ви се пријаде благо дома, за слави и родендени или посебни гости.

Ова е рецепт за брз колач без печење.

Состојки:

  • 300 гр. плазма
  • 6 дл. млеко
  • 2 кеси пудинг од ванила
  • 8 лажици шеќер
  • 200 гр. маргарин
  • 3 кеси шлаг

Начин на подготовка:

  1. Се двои малку од млекото па се разматува убаво пудингот и шеќер.
  2. Остатокот од млекото се остава да врие и се вари пудингот во него, па се лади.
  3. Се разматува маргаринот со пудингот, од се создаваме убава крема.
  4. Се мократ малку плазма бисквитите па се ставаат во плех еден ред, па крем, се така додека има смеса и плазма.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Домашен овошен сладолед

Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

 

 

 

singlepost_text