Чоколадно суфле од 2 состојки: Наједноставниот рецепт за воздушест десерт (Видео)

Чоколадно суфле од 2 состојки: Наједноставниот рецепт за воздушест десерт (Видео)

Пробајте го овој лесен рецепт во кој ќе уживате!

Состојки:

  • 200 гр крем намаз од лешник
    2 јајца

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 190 степени. Одвојте ги жолчките и белките во 2 садови.
  2. Жолчките додајте ги во кремот и измешајте да се изедначи.
  3. Белките разматете ги пенасто и полека додајте ги во првата смеса од двата дела.
  4. Ставете ја смесата во намастен сад за печење и печете 15-17 минути.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text