Почнавте да готвите и сфативте дека немате квасец – ова го заменува, нараснува дупло

Почнавте да готвите и сфативте дека немате квасец – ова го заменува, нараснува дупло

Ако готвите и немате квасец, тогаш има замена за него во кујната.

Користете сода со оцет или лимонов сок, наместо квасец и јадењата ќе бидат подеднакво вкусни.

Се користи за многу видови колачи и е полесно сварлива од квасецот.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

singlepost_text