Лек за астма, холестерол и анемија – две состојки лечат се

Лек за астма, холестерол и анемија – две состојки лечат се

Вкусно и здраво, помага за астма, холестерол и анемија. Овој лек кој се прави дома ќе стави крај на маките.

Состојки:

  • 40 смокви
  • маслиново масло

Подготовка:

  1. Се ставаат смоквите во тегла, се става масло додека не се наполни до врв, па се затвара и се држи 40 дена.
  2. Се јадат смокви секој ден пред оброк.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Јадете тестенини пред спиење – тоа е грешка

Вегетаријански сос за тестенини

Нова идеја за тестенини

Тестенини со сос од печурки

тестенини со кајмак

Тава со тестенини

 

singlepost_text