Ако ве касна инсект ставете компир на телото – ќе се случи ова

Ако ве касна инсект ставете компир на телото – ќе се случи ова

Компирот е омилена храна на многумина од нас, но во него се крие и лек.

Сега кога е лето и многу инсекти касаат, а дел од нив се болни и создаваат отоци и црвенила, компирот е спас.

Се зема мал компир, се сече, па се става на каснатото место од чистата страна и се става трака леплива за да го држи.

Така ќе се намали отокот и црвенилото, но и чешањето.

Повеќе вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text