Одите на одмор во Грција – еве што смеете а што никако не смеете да внесете од храна

Одите на одмор во Грција – еве што смеете а што никако не смеете да внесете од храна

Според официјалните прописи, оние кои патуваат на одмор во Грција не смеат да внесуваат одреден вид на храна.

Дозволено е со себе да носите два килограми млеко во прав за бебе или храна за бебе, како и килограм храна за миленичиња.

Се внесува до пет килограми овошје и зеленчук, како и 40 цигари.

Не смеете да внесувате млечни производи.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text