Природно средство против крлежи – може да го носите секаде со себе

Природно средство против крлежи – може да го носите секаде со себе

Ако одите на одмор, на пикник или некој викенд, заштитете се од најголемиот проблем во лето, крлежите.Тие се закачуваат за кожата, не треба да се вадат на своја рака и се опасни.

Овој рецепт ќе ви помогне ако престојувате на отворено периодов.

Ви требаа 20 капки етерично масло од лаванда, 20 капки од еукалиптус, од морков, масло од бадеми и 2 лажици оцет.

Се измешајте во спреј со прскалка и носете го шишето секаде.

Нанесувајте го на телото, а за деца до 8 години до десет апки се доволни.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text