Сите го имаат во кујна, а никој не знае дека ја отстранува болката во рбетот за 12 часа

Сите го имаат во кујна, а никој не знае дека ја отстранува болката во рбетот за 12 часа

Болките во рбетот можат да бидат многу силни. Тие не спречуваат во функционирање и извршување на секојдневните обврски. Овде ќе ви покажеме решение кои ќе ви помогне за да се ослободите од тие болки.

Инаку, обратете внимание на своето држење. Обратете вимание во каква положба спиете. За грбот е добро да спиете на потврд кревет. Движете се, не седете многу време, станете и прошетајте малку.

Доколку почувствувате болки пробајте и со овој лек – ставете лук на крпа и нанесете го на болното место да стои околу 2 часа.

Покрај тоа, можете да земете 4 чешниња и да ги зготвите со 200 мл млеко. Испијте 1 шолја, а можете да додадете мед како би го неутрализирале вкусот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text