Како во рибен ресторан: Универзален сос за риба, тајната е откриена

Како во рибен ресторан: Универзален сос за риба, тајната е откриена

Направете вкусен и универзален прелив за секоја риба.

Со ова јадењетостанува повкусно.

Состојки:

  • 2 лажици сок од лимон
  • магдонос
  • 50 мл маслиново масло
  • 2 чешни лук
  • малку сол

Подготовка:

  1. Се ситни лукот заедно со измиениот магдонос, па се ситнат во блендер.
  2. Се ставаат во чинија со сол, со маслиново масло и сок од лимон.
  3. Се убаво се меша и се служи така што се се премачкува по подготовката на рибата.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Совршен рецепт за риба деликатес

Риба во сос од сенф

ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба

Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Вкусен риба деликатес од рерна

singlepost_text