За месото да не биде суво – вака направете совршено сочно месо на скара

За месото да не биде суво – вака направете совршено сочно месо на скара

Понекогаш месото кое го правиме на скара е како ѓон.

Ако сакате да биде сочно, меко и вкусно, направете го ова.

Тенко исеченото месо побрзо се пече на скара, а треба и да го избегнувате постојаното вртење.

Исклучиво вртете го со фаталка, а не со вилушка, за да не се оштети месото.

Главната предност на електричната скара е што работи без ќумур, и секогаш таа треба да е ваш избор.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

singlepost_text