Природен лек за дијабет – се прави од две состојки а го решава проблемот

Природен лек за дијабет – се прави од две состојки а го решава проблемот

Дијабетесот е голем проблем кој е се пораспространет денес, но за среќа постојат природни решенија со кои може да се превенира.

Направете домашен моќен чај.

Состојки:

  • 2 лимони
  • 1 шолја целер
  • 1 л. ладна вода

Подготовка:

  1. Се сече лимонот на кришки и во блендер се става со целерот, па се става ладната вода и се чува во шише.
  2. Земајте две чаши на ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

singlepost_text