Фолијата не е само за во кујна: Трикови кои ќе ви ги решат главоболките додека сте на одмор

Фолијата не е само за во кујна: Трикови кои ќе ви ги решат главоболките додека сте на одмор

Фолијата има голема намена во кујната и секојдневието, помага и може да се искористи за многу трикови и многу полезни нешта кои ни создаваат најчесто главоболки.

Имено, може да ви послужи и кога одите на одмор и да ви ги намали маките.

Ако сакате да го заштитите несесерот за шминка при патување, тогаш ставете фолија и нема ништо да искапе, особено ако носите течна шминка.

Истото е и со средствата за лична хигиена.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text