Ставете го ова на цвеќињата и нема да се исушат додека сте на одмор – штити и од инсекти

Ставете го ова на цвеќињата и нема да се исушат додека сте на одмор – штити и од инсекти

Сите домаќинки најмногу се грижат за својот двор, тераса и сите цвеќиња додека се на одмор, бидејќи мало невнимание и помала нега, тие веднаш овенуваат и макотрпната нега и работа изгледаат залудни.

За да не мислите ова лето, ви треба само лажиче од овој зачин да ставите во саксиите додека сте на одмор.

Со само една лажичка цимет ќе цветаат вашите цвеќиња и растенија по дома и веќе нема да имате маки со нивното сушење.Ако ставите само лажиче цимет на стеблото на растенијата, тоа ќе го поттикне цветањето на билката.

Помага и ако инсекти ги нападнат билките.

Повеќе на Готви.мк:

Чудо од раствор за цвеќиња

Додајте лажиче од овој зачин во цвеќињата

Смеса со која нема да овенат цвеќињата

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

singlepost_text