Не давајте пари за депилација летово: Домашна смеса која не остава влакненце, поевтина е 5 пати

Не давајте пари за депилација летово: Домашна смеса која не остава влакненце, поевтина е 5 пати

Сите девојки и жени мака мачат со депилацијата особено пред одмори. Самиот процес е болен, долго се чека да пораснат влакненцата, а секако депилациите се скапи сами по себе.

За да не давате и годинава пари, се што ви треба е домашна смеса за депилација на раце и нозе.

Ставете 7 лажици шеќер, 2 лажици вода и еден лимонтус убаво да зовријат додека не се карамелизира смесата, со постојано мешање да нема грутки.

Оладете малку, нека биде топло, но ВНИМАВАЈТЕ, да не се изгорите, особено ако во текот на депилирањето ја подгревате смесата пак.

Нанесете на рацете или нозете, ставете ленти за депилација или пак крпи чисти на местото и откорнете спротивно од правецот на кој растат влакната.

Ќе бидете мазни за 20 минути и влакната поспоро ќе растат.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

singlepost_text