Сладолед од две овошки кој разладува и освежува – евтино и вкусно

Сладолед од две овошки кој разладува и освежува – евтино и вкусно

Направете највкусен домашен сладолед од две состојки.

Нешто многу вкусно и освежително кое ќе ви ги разбуди сите сетила.

Состојки:

  • 3 банани
  • 200 гр. малини
  • 2-3 лажици вода

Подготовка:

  1. Ставете се во блендер и изматете.
  2. Ставете да се замрзне сладоледот.
  3. Горе декорирајте по избор.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

singlepost_text