Ледена напивка од јагоди

Ледена напивка од јагоди

Освежувачка, ледена напивка од свежи јагоди…

Состојки:

  • 10 јагоди
  • 250 мл полномасно кравјо млеко
  • 1 лажичка сок од лимон
  • 1 лажица шеќер во прав
  • дробен мраз или коцки

Начин на подготовка:

  1. Јагодите иситнете ги, измешајте ги со млеко, сок од лимон и мраз и сè добро измешајте во блендер.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text