Деликатес од салата: Домати и моцарела, нешто превкусно

Деликатес од салата: Домати и моцарела, нешто превкусно

Вкусна салата со неодолив спој на моцарела и домати.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 4 домати
  • 200 гр. моцарела
  • сол
  • бибер
  • маслиново масло
  • сок од пола лимон
  • босилек

Подготовка:

  1. Се мијат и сечат доматите, се додава исечената моцарела, па зачините и маслиново масло и сок од лимон.
  2. Ставете и босилек и вкусете.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

 

singlepost_text