Појадок во шолја за здрав и енергичен старт на денот

Појадок во шолја за здрав и енергичен старт на денот

Направете вкусен појадок во чаша за супер енергичен и свеж старт на денот.

Состојки:

  • 200 гр свежи боровинки
  • 1 банана
  • 175 мл. јогурт
  • 65 мл. млеко
  • лед
  • 1 лажичка мед

Подготовка:

  1. Се мијат и се ставаат боровинките во блендер, се става и излупената банана и јогурт, млеко и мед и лед.
  2. Се убаво се меша и се пие ладно.

 

 

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

singlepost_text