Нема да видите мува или комарец – не трошете пари, ви треба само ова

Нема да видите мува или комарец – не трошете пари, ви треба само ова

Ви требаат неколку состојки овие топли денови да се спасите од мувите.

Ви треба половина шолја маслиново масло, пола шолја шампон и пола шолја оцет.

Се става се во шише со прскалка, се прска насекаде и оваа мешавина која не е токсична и не е штетна особено ако имате деца, ќе ви помогне дома да не видите мува.

Повеќе трикови на Gotvi.mk:

Нема да видите молец дома

Решете се од мравките со две состојки

Никогаш нема да видите мравки дома

Со еден зачин нема да видите мува и комарец

Со ова овошје спасете се од инсекти

singlepost_text