Корнфлекс колачиња – чоколадни шишарки кои брзо се прават

Корнфлекс колачиња – чоколадни шишарки кои брзо се прават

Направете вкусни и посни колачиња.
Рецепт за брзи чоколадни шишарки:

Состојки:

  • 1 маргарин
  • 200 гр шеќер
  • 5 лажици мед
  • 100 гр чоколадо
  • 100 гр сечени ореви
  • 200 гр корнфлекс

Подготовка:

  1. Се топи маргаринот со 200 грама шеќер, па се додава мед, чоколадо и сечени ореви, па корнфлекс.
  2. Се меша убаво се и се трга од оган.
  3. Се лади смесата, па се вадат форми со лажица и се ставаат во корпи.
  4. Нека се оладат.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Брза торта со овошје и пишкоти

Домашен овошен сладолед

Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

singlepost_text