Домашна крема за болки во коски, лакти, рамена, зглобови – подобро од секој купен препарат

Домашна крема за болки во коски, лакти, рамена, зглобови – подобро од секој купен препарат

Направете си домашна маст која го решава проблемот со болни колена, зглобови, лакти и рамена.

Навистина е брзо и ефикасно. Ви требаат малку мед, лут сенф, сол и сода, од се по една лажица.

Се меша се трие болното место, а се чува кремот во ладилник во кутија.

Нека делува кремот неколку часа на местото, па измијте.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ја мувлата од машината за алишта

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките