Повкусно од сок и смути: „Црвена лејди”

Повкусно од сок и смути: „Црвена лејди”

Повкусно и од смути, направете освежителен пијалок со јагоди.

Состојки:

  • 150 мл сок од јагоди
  • 100 мл кисела вода
  • лед
  • свежи јагоди

 

Се става се во блендер и се меша.

Се става во чаша со лед и со јагоди.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text