Видео рецепт: Полнети пиперки на селски начин, тава која крчка

Видео рецепт: Полнети пиперки на селски начин, тава која крчка

Направете вкусни и деликатесни полнети пиперки на селски начин.

Состојки:

  • 10 пиперки
  • 200 гр сирење
  • 3 јајца
  • 100 мл масло
  • зачини

Подготовка:

  1. Се мијат и се чистата пиперките, така што се длабат и им се вади внатрешноста.
  2. Се мешаат со јајца и издробено сирење, зачини по вкус.
  3. Се полнат со смесата, па се ставаат во плех.
  4. Се става масло и се печат додека не добијат боја, со вртење.

 

Ова е видео рецептот:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text