Повкусно и од смути: Коктел со кралицата на летото

Повкусно и од смути: Коктел со кралицата на летото

Направете нешто повкусно и од смути и од сок, прекрасен напиток со лубеницата – кралицата на летото и пролетта.

Состојки.

  • 5-6 парчиња лубеница
  • 1 парче кора од лимон
  • 1 сок од лимон
  • 1 лажица мед

Подготовка:

  1. Се чисти лубеницата од семки, се меле во блендер, се ренда кората од лимон и се додава во сокот.
  2. Се става и сокот од лимон со мед и се меша.
  3. Префрлете во чаша.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text