Пица бургер

Пица бургер

Едноставен и вкусен пица бургер – еве како да го подготвите!

Состојки:

  • 1 вегетаријански бургер
  • 1 земичка од интегрално брашно
  • 2 лажици доматен сос со вкус на пица
  • 1 парче моцарела сирење
  • 2 лажици исечкан свеж босилек
  • 1 помало јаболко

Начин на подготовка:

  1. Испржете или загрејте готов бургер и ставете го во земичка. Ставете доматен сос и сирење, а потоа сендвичот ставете го во микробранова печка на 20 секунди за сирењето да се растопи. Додајте свеж босилек. Послужете со парчиња јаболка.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text