Ако се загоревте со цигара и остана дамка на облеката – ќе исчезне со евтин трик

Ако се загоревте со цигара и остана дамка на облеката – ќе исчезне со евтин трик

Ако вашата омилена блуза, панталони или било кое парче облека или ткаенина ги загоревте со цигара, но не многу, има трик за да ги спасите.
Имено, се што ви треба е парче лук.
Истријте го местото убаво, па исперете. Можете да ја повторите неколку пати постапката.
Секако ова важи ако не сте направиле дупка на облеката.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

singlepost_text