Победете ја астмата со намирници од кујната – помоќно од секој лек

Победете ја астмата со намирници од кујната – помоќно од секој лек

Во борбата со астма може да ви помогне еден евтин лек од вашата кујна.

Ви требаат сок од еден лимон и 1 чаша вода.

Се мешаат и се пие оваа мешавина со јадењето.

Лимонот ги неутрализира бактериите на респираторниот тракт кои го запушуваат, па делува како антисептик.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Јадете тестенини пред спиење – тоа е грешка

Вегетаријански сос за тестенини

Нова идеја за тестенини

Тестенини со сос од печурки

тестенини со кајмак

Тава со тестенини

singlepost_text