Вечера за 15 минути: Само мешате и имате нешто толку вкусно и меко

Вечера за 15 минути: Само мешате и имате нешто толку вкусно и меко

Брза и вкусна вечера за 15 минути. Нема да се покаете ако го направите ова.

Состојки:

 • 1 јајце
 • 200 мл. јогурт
 • 400 гр. брашно
 • 1 прашок за пециво
 • 1 лажиче сол
 • 130 гр. сирење
 • 130 гр. кашкавал
 • 130 гр. шунка
 • 1 лажиче оригано
 • 3 лажици кечап

Подготовка:

 1. Шунката, кашкавалот и сирењето се рендаат заедно.
 2. Се меси од сите состојки хомогено тесто, па се расукува и сече на коцки.
 3. Се пржат на загреано масло, па се ставаат на хартија да впијат.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

 

 

 

singlepost_text