Летна торта без печење со крем банани: Без мака е готова за 15 минути

Летна торта без печење со крем банани: Без мака е готова за 15 минути

Направете вкусна торта идеална за горештините, со банани, без печење и долго мачење.

Состојки:

  • 1 пакување бисквити
  • 25 крем банани
  • 200 мл кисела павлака
  • 200 мл слатка павлака
  • 200 гр шеќер во прав
  • шлаг

Подготовка:

  1. Се мешаат заедно со миксер двата вида павлака, со шеќер во прав, се додаваат дробените бисквити, па ситно исечените крем банани и се меша се со рака.
  2. Се става смесата во калап и се рамни, па се украсува со шлаг кој ќе го изматите според упатството.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Најчитаната торта на Фејсбук

Домашен овошен сладолед

Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега