Ставајте пиво на косата кога се бањате – кога ќе пробате постојано ќе правите така

Ставајте пиво на косата кога се бањате – кога ќе пробате постојано ќе правите така

Сите сакаме долга, здрава и сјајна коса, а  не сува, кршлива и тешка за расчешлување.

За да го постигнете овој ефект ви треба само пиво. Добро прочитавте, ако сакате густа и долга коса мијте ја односно плакнете ја со пиво.

Ако на секое второ миење ставите пиво на косата, таа ќе го врати сјајот, ќе се згусне и ќе расте три пати побрзо.

Се користи по шампонот и се плакне.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

singlepost_text