За бели заби – никој нема да поверува дека не сте биле на стоматолог

За бели заби – никој нема да поверува дека не сте биле на стоматолог

Оцетот е една од најкористените намирници, има бројни лековити својства, и многу помага за различни состојби.

Се смета и за најефикасното средство за избелување заби, ја остава устата без бактерии, и забите бели како бисери.

Секогаш разредете јаболков оцет со вода, па исплакнете ја устата вака секое утро.

Забите ќе бидат бели и ќе нема каменец.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Избелете ги забите со евтина намирница

Избелете ги забите за две минути

Намирници кои се ужасни за забите

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

 

singlepost_text