Повкусна и од крем салатите: Шарена салата со многу зеленчук

Повкусна и од крем салатите: Шарена салата со многу зеленчук

Топлото време е создадено за полесна и поздрава храна.

Направете салата полна зеленчук и витамини.

Состојки.

 • 100 гр. црвена зелка
 • 100 гр. зелка
 • 100 гр. моркови
 • 1 кромид
 • јаболков оцет
 • маслиново масло
 • кари
 • сол
 • бибер
 • лук во прав

Подготовка:

 1. Се мие убаво зеленчукот и се ренда, се додава ситно сечениот кромид, оцет, зачини и масло и добро се меша.
 2. Се лади и служи.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Крем салата со сирење и сусам

Бејкон салата

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата