Решение за најголемиот проблем и во лето и во зима – спасот е дома, нема веќе да се срамиме

Решение за најголемиот проблем и во лето и во зима – спасот е дома, нема веќе да се срамиме

Смрдливите нозе се голем проблем за сите нас, но сепак постојат природни решенија и за оваа мака.

Имено, потребни ви се топла вода, јаболков оцет и сода бикарбона.

Се става во леген јаболков оцет, па се ставаат нозете 20 минути. Се сушат, па се ставаат во вода уште 20 минути, а потоа во водата се става малку сода.

По десетина минути се тргаат нозете.

Вака непријатниот мирис ќе го снема.

Ова може да го правите и со омилениот ТВ канал.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text