Напијте се од ова пред да си легнете – топи сало без мака додека спиете

Напијте се од ова пред да си легнете – топи сало без мака додека спиете

Мастите најлесно се лепат на стомакот и се најтешки за тргање токму од тука.

Сепак, постои природен сок кој треба да се пие пред спиење, а ќе ви помогне да ги тргнете мастите.

Еден час пред спиење направете си сок од лимон, магдонос, цимет, малку оцет и мед.

Се измешајте и заменете ја вечерата со ова.

Топи килограми во спиење.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text