За топлите денови: Десерт со грчки јогурт, мед и овошје

За топлите денови: Десерт со грчки јогурт, мед и овошје

Со оваа мерка излегуваат 4 чаши неодолив освежувачки десерт…

Состојки:

  • 20 дл грчки јогурт
  • 10 јагоди исечкани на парчиња
  • ореви или бадеми по желба
  • мед

Начин на подготовка:

  1. Ставете по неколку лажици грчки јогурт во четири помали чаши за сладолед. Потоа додајте малку мед, а за украс ставете парчиеа јагоди и на врвот ореви или бадеми.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text